Hindusi wybrali Niemce

2018-11-19

Varroc Engineering, producent oświetlenia do pojazdów, zainwestuje pod Lublinem i zatrudni na początek 350 osób.

Hindusi wybrali Niemce

Hindusi wybrali Niemce - TNGS Tomasz Karman - Biuro Obsługi Inwestora - Lublin

Dziś Varroc Engineering, indyjska firma, która jest 6. pod względem przychodów producentem oświetlenia zewnętrznego wykorzystywanego w branży motoryzacyjnej na świecie, ogłosi inwestycję w Polsce. W Niemcach pod Lublinem zbuduje fabrykę lamp zewnętrznych przednich i tylnych. W hali powstanie też laboratorium i centrum serwisowe. Produkcja ma ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Na początku Varroc chce zatrudnić 350 osób.

— Bardzo się cieszę, że inwestorzy nareszcie trafiają do Polski Wschodniej. Coraz częściej pytają nas właśnie o duże i średnie miasta regionu. Dzieje się tak głównie ze względu na łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników, absolwentów tamtejszych uczelni. Kluczowa jest również jakość życia, porównywalna z największymi aglomeracjami kraju — mówi Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

To niejedyna inwestycja Hindusów w Polsce. Firma już tworzy centrum techniczne Varroc Lighting Systems w Krakowie: otwarta jest rekrutacja na osiem stanowisk. Jego pracownicy będą projektować zewnętrzne elementy oświetlenia pojazdów.

Notowany na indyjskiej giełdzie Varrock produkuje głównie podzespoły oświetlenia, mechanizmów napędowych, podzespołów elektrycznych i elektronicznych oraz elementów karoserii dla producentów samochodów osobowych. Zajmuje się również produkcją i dystrybucją podzespołów motocyklowych w Indiach. Założona w 1988 r. spółka ma 37 fabryk i planuje budowę czterech. Działalność B+R prowadzi w 16 centrach w Indiach, Czechach, Chinach, USA, Meksyku, Niemczech, Włoszech, Rumunii i Polsce. Zatrudnia w nich ponad 1,4 tys. osób. W roku finansowym 2017/18 spółka miała 103,8 mld INR (5,5 mld zł) przychodów. Do 2022 r. planuje je zwiększyć do 2 mld EUR (8,6 mld zł).

PAIH pracuje w tym momencie nad 31 inwestycjami z branży motoryzacyjnej i 18 dotyczącymi centrów B+R. W województwie lubelskim wsparła 12 inwestycji, w większości z sektora usług dla biznesu.

29,4 mln USD Tyle zainwestowały w Polsce indyjskie firmy w 2017 r…
103,4 mln USD …a taka jest całkowita wartość indyjskich inwestycji w Polsce na koniec 2017 r.

źródło: https://www.pb.pl/hindusi-wybrali-niemce-946017