Konferencja "Logistyka i Produkcja Future 2 to 5" - jesteśmy w panelu dyskusyjnym

2019-04-09

Konferencja odbędzie się w Lublinie, który określany jest mianem logistycznej bramy na Wschód. Lublin to jedno z prężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w kraju, a zarazem największe miasto po wschodniej stronie Wisły, dla którego sektor logistyczno-produkcyjny jest ważnym punktem w strategii rozwoju.

Konferencja "Logistyka i Produkcja Future 2 to 5" - jesteśmy w panelu dyskusyjnym

Konferencja

Do głównych atutów regionu należy bardzo korzystne położenie na przecięciu szlaków transportowych z krajów nadbałtyckich na Bałkany oraz z Europy Zachodniej do Ukrainy i Rosji, a infrastruktura kolejowa pozwala na transport dóbr na wschód Europy oraz w stronę portów morskich na Bałtyku. Lubelskie lotnisko natomiast oferuje usługi towarowego punktu przeładunkowego. Warto podkreślić także dostępność wykwalifikowanych pracowników w mieście, których kształci m.in. Politechnika Lubelska i Technikum Transportowo-Komunikacyjne. Obecnie w Lublinie znajdują się obiekty trzech globalnych operatorów – PanattoniEurope, MLP Group oraz Goodman. Dostępność nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej optymalnie dostosowanej do potrzeb klienta to dobra wiadomość dla firm planujących nowe inwestycje w Polsce. Często bowiem gotowy budynek na przyjęcie produkcji to jeden z kluczowych czynników, decydujących o wyborze danej lokalizacji. W mieście szczególnie prężnie rozwijają się firmy z sektora przetwórstwa żywności oraz z przemysłu motoryzacyjno-maszynowego. Ten ostatni wspierany jest przez zainicjowany przez miasto Klaster Wyżyny Motoryzacyjnej i Maszynowej. Jego celem jest szeroko pojęta kooperacja motoryzacyjna, zdobywanie pieniędzy na innowacyjne projekty i tworzenie centrów wdrożeń.

O skuteczności działań miasta świadczą ostatnio pozyskane inwestycje, m.in.: Varroc Lighting Sys-tems, amerykański producent oświetlenia zewnętrznego dla branży motoryzacyjnej, Data Modul, niemiecki dostawca specjalistycznych technologii wyświetlania, technologii dotykowych i systemowych dla przemysłu, koncern Turck, producent rozwiązań dla automatyki przemysłowej, Borg Automotive, duński producent rozruszników, alternatorów i zacisków hamulcowych. Inwestorzy w sumie stworzą ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy w przeciągu najbliższych dwóch-trzech lat.

Lublin: Future 2 to 5, czyli perspektywy rozwoju branży produkcyjno-logistycznej w regionie w perspektywie 2 do 5 lat, to dyskusja, mająca na celu stworzenie obrazu gospodarczego miasta w bliskiej perspektywie czasowej. Przyjrzymy się globalnym trendom, zagrożeniom i wyzwaniom, jakie czekają branżę i miasto. Zapytamy inwestorów o ich plany inwestycyjne a miasto o to, czy jest gotowe na te oczekiwania nadal skutecznie odpowiadać?

Czy Lublin wykorzysta swoją szansę i stanie się głównym centrum logistyczno-produkcyjnym wschodniej granicy Unii Europejskiej? Czy faktycznie za 5 lat w Lublinie swoją fabrykę otworzy koncern motoryzacyjny, produkujący samochody? Kto będzie w niej pracował? Jak będzie wyglądać fabryka, magazyn, linia produkcyjna, a jak łańcuch dostaw? To tylko kilka z pytań, jakie padną na konferencji. Spróbujmy wspólnie na nie odpowiedzieć.

Program

 • 9.30 – 10.00 Rejestracja gości
 • 10.00 – 10.05 Otwarcie konferencji: Igor Sokołowski, dziennikarz, TVN 24
 • 10:05 – 10.20 Prezentacja otwierająca:
  Prezentacja: Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiebiorczości , Miasto Lublin
 • 10.20 – 10.35 Inwestycje przemysłowe w Polsce: gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Perspektywa PAIH
  Prezentacja: Adam Małecki, Zastępca Dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
 • 10.35 – 10.55 Tom Listowski, Partner, Dyrektor Działu Przemysłowego i Magazynowego, CRESA
 • 10.55 – 11.35 Lublin-główne centrum logistyczno-produkcyjne wschodniej granicy Unii Europejskiej. Globalne trendy i ich wpływ na rozwój branży w regionie.

Panel dyskusyjny

 • Adam Małecki, Zastępca Dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
 • Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiebiorczości , Miasto Lublin
 • Tom Listowski, Partner, Dyrektor Działu Przemysłowego i Magazynowego, CRESA
 • Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni (tbc)
 • Robert Bronisz, Dyrektor Zakładu, ABM Greiffenberger Polska
 • Tomasz Karman, Przedstawiciel, TBV Logistic Park
 • Maciej Boratyński, p.o. Kierownik Od-działu, Raben Logistics Polska
 • Hubert Czarnecki, Dyrektor Generalny ds. Logistyki, Media Expert (tbc)
 • Jan Kidaj, JJK Logistic, Park Lublin
 • Zygmunt Łopalewski, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej, Whirlpool Company Polska
 • Przedstawiciel MLP (tbc)