Pod Lublinem powstanie fabryka produkująca oświetlenie dla samochodów.

2018-11-20

Ponad 350 osób znajdzie zatrudnienie w fabryce powstającej pod Lublinem. Zakład będzie miał powierzchnię 25 tys. metrów kwadratowych. W fabryce produkowane będzie oświetlenie do samochodów i jednośladów.

Pod Lublinem powstanie fabryka produkująca oświetlenie dla samochodów.

 Pod Lublinem powstanie fabryka produkująca oświetlenie dla samochodów. - TNGS Tomasz Karman - Biuro Obsługi Inwestora - Lublin

Varroc Lighting Systems, globalny lider w zakresie produkcji zewnętrznego oświetlenia i elektroniki samochodowej, ogłosił dziś plany otwarcia swojego nowego zakładu produkcyjnego w gminie Niemce, w województwie lubelskim.
Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie, a jej oddanie do użytku powinno nastąpić w trzecim kwartale 2019 roku. W obiekcie o powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych powstawać będą lampy przednie i projekcyjne. Pełną wydolność produkcyjną zakład osiągnie w 2020 r

– Otwarcie naszej nowej fabryki w gminie Niemce, to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości produkcyjnych i projektowych. Zakłady produkcyjne Varroc Ligtning Systems w Polsce, Bułgarii, Czechach, Maroko, Rumunii i Turcji zapewniają wydajną i efektywną kosztowo obsługę naszych europejskich klientów – powiedział Stephane Vedie, prezes zarządu Varroc Lighting Systems.

Fabryka w gminie Niemce będzie drugą, po otwartym pod koniec 2017 roku Centrum Inżynierii w Krakowie, lokalizacją firmy w Polsce i dwunastą fabryką Varroc na świecie.

– Wybraliśmy gminę Niemce ze względu na umiejętności i kompetencje tutejszych pracowników – powiedział Vedie. Wiele z ponad 350 wakatów, wymagać będzie wysokiego poziomu wiedzy technicznej, a lokalny rynek pracowników idealnie wpisuje się w nasze zapotrzebowanie – wyjaśnia Stephane Vedie.

Zapowiedź otwarcia nowego zakładu w Niemcach ogłoszona została wkrótce po ukończeniu budowy fabryk firmy w Brazylii i Maroku. To również mocne zwieńczenie mijającego roku, który obfitował w strategiczne działania prowadzące do organicznego i nieorganicznego wzrostu. W 2018 roku Varroc Lightning Systems między innymi otworzyła biuro w Japonii, weszła w spółkę joint venture z firmą ELBA, producentem elektroniki z Rumunii oraz przejęła Sa-ba, producenta oświetlenia, posiadającego zakłady produkcji w Turcji i Bułgarii.

Varroc Lighting Systems to wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych dla samochodów i jednośladów. Centrala firmy znajduje się w Plymonth, Michingan w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 7 400 pracowników w Europie, Azji oraz Południowej i Ameryce Północnej. Dostarcza wiodące technologię dla najpopularniejszy firm motoryzacyjnych na rynku z najwyższej jakości rozwiązaniami. Varroc Lightening Systems jest głównym członkiem grupy Varroc zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyj

źródło: https://www.lublin112.pl/pod-lublinem-powstanie-fabryka-produkujaca-oswietlenie-dla-samochodow-zatrudnienia-znajdzie-ponad-350-osob-zdjecia/?fbclid=IwAR2W-YCA6jKndUlAl7Xgu5W-q0VJTj1KM3gr57XzW8fw6DkhDz4CC57JKtM