Meble z Niemiec. I nie tylko

2017-07-14

Inwestycje. W podlubelskich Niemcach powstaje zakład produkujący meble. Na inwestorów czeka aż 18 hektarów przy ul. Przemysłowej. Ma tu powstać miasteczko przemysłowo-logistyczne.

Meble z Niemiec. I nie tylko

Meble z Niemiec. I nie tylko - TNGS Tomasz Karman - Biuro Obsługi Inwestora - Lublin

Wraca zainteresowanie dużymi inwestycjami. Zostanie ono skonsumowane w momencie kiedy będziemy mieli drogi. A te już widać – mówi Artur Habza, dyrektor departamentu Gospodarki i współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, który współpracuje z firmami zainteresowanymi inwestowaniem w Lubelskim.

Urzędnicy proponują inwestorom nie tylko tereny w Lublinie, ale także w takich miastach i miejscowościach jak Niemce, Żyrzyn, Dęblin, Kraśnik, Janów Lubelski czy Świdnik. – Świdnik jest blisko Lublina. Ma swoją strefę Aktywności Gospodarczej – dodaje dyr. Habza.
Z lubelskim Urzędem Marszakłowskim kontaktują się m. in. firmy z branży motoryzacyjnej. – Ale także z branży logistycznej i producenci części i elementów do maszyn – wylicza dyrektor.

Spora inwestycja szykuje się w podlubelskich Niemcach.
– W ubiegłym został podpisany akt notarialny sprzedaży terenu Lubelskiej spółce z branży meblowej. – mówi obsługujący inwestorów Tomasz Karman z TNGS.
Na ponad dwuhektarowej działce firma chce wybudować halę produkcyjną i magazynową oraz budynki biurowe. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestor planuje zatrudnić ok. 50 osób.

Do inwestowania starają się zachęcić także władze gminy. – Rada Gminy podjęła uchwałę dotyczącą zwolnień z podatku od nieruchomości dla nowych firm tworzących nowe miejsca pracy – mówi Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce.

Terenów pod inwestycje przybywa. Przy ul. Przemysłowej jest 18 ha, które docelowo zostanie podzielone na 17 działek. Będzie można je łączyć według zapotrzebowania potencjalnego inwestora.

– Cały projekt skoncentrowany jest na stworzeniu pewnego rodzaju miasteczka przemysłowo – logistycznego, a skierowany jest do przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy zamierzają relokować lub rozbudować swoją działalność – dodaje Karman. – Cały teren stał się bardzo atrakcyjny ze względu na planowaną trasę Via Carpatia, która będzie przechodziła obok nieruchomości.
Obecnie komunikacja odbywa się drogą krajową nr 19. Przy wspomnianej nieruchomości znajduje się bocznica kolejowa do załadunku i wyładunku wagonów połączona z nowo modernizowaną linią kolejową nr 30.

Tekst opublikowany w Dzienniku Wschodnim d dniu 14.07.2017.
autor: Agnieszka Antoń – Jucha