Panattoni zbuduje kolejne centrum magazynowe.

2019-11-13

Źródło: Kurier Lubelski
To już trzecie centrum dystrybucyjno-logistyczne Panattoni na Lubelszczyźnie. Spółka otrzymała właśnie z ratusza decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. Chodzi o budowę zespołu hal magazynowo - logistycznych wraz z obiektami towarzyszącymi. Budynki będą zlokalizowane u zbiegu Mełgiewskiej z Tyszowiecką.

Panattoni zbuduje kolejne centrum magazynowe.

Panattoni zbuduje kolejne centrum magazynowe. - TNGS Tomasz Karman - Biuro Obsługi Inwestora - Lublin

– Na zauważalny wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Lublina i całej Polski Wschodniej składa się kilka czynników. Jeden z najistotniejszych to postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.

Ta infrastruktura to m.in. obwodnica Lublina, budowana (i częściowo gotowa) trasa S17 do Warszawy czy powstająca S19 do Rzeszowa.

Centrum przy Mełgiewskiej ma mieć 53,1 tys. mkw powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Będą one przeznaczone pod wynajem dla firm zainteresowanych działalnością na terenie Lublina. Najemcy już podpisali umowy na dzierżawę 12 tys. mkw.

– Pierwsze obiekty mają być gotowe jeszcze w tym roku, następne na przełomie 2020 i 2021 r. – informuje Łukasz Goś, dyrektor Biura Obsług Inwestorów UM Lublin.

Panattoni przy ul. Mełgiewskiej do zagospodarowania tereny o powierzchni ponad 14 hektarów.

W Lublinie powstało do tej pory 193 tys. mkw. powierzchni magazynowo – produkcyjnych do wynajęcia. – Nowa inwestycja Panattoni nie jest ostatnim słowem inwestorów. Rozmawiamy o dwóch kolejnych lokalizacjach tego typu obiektów. W przypadku jednej plany mówią o budowie magazynów o powierzchni ok. 24 tysięcy mkw przy ul. Mełgiewskiej, druga zakłada wybudowanie aż 105 tys. metrów kwadratowych tego typu hal – dodaje Goś.

Panattoni wybudował już centrum logistyczne przy ul. Józefa Franczaka „Lalka” oraz w podlubelskich Niemcach.