Setki miejsc pracy w Niemcach. Zatrudnia nie tylko Varroc

2018-11-20

Ponad 350 osób planuje zatrudnić w naszym regionie Varroc Lighting Systems. Producent oświetlenia i elektroniki samochodowej buduje fabrykę w Niemcach. Pracy w Lublinie i okolicach przybywa nie tylko przy produkcji.

Setki miejsc pracy w Niemcach. Zatrudnia nie tylko Varroc

Setki miejsc pracy w Niemcach. Zatrudnia nie tylko Varroc  - TNGS Tomasz Karman - Biuro Obsługi Inwestora - Lublin

Ponad 25 tys. metrów kwadratowych będzie miała nowa fabryka Varroc Lighting Systems pod Lublinem. W zakładzie produkowane będą samochodowe lampy przednie i projekcyjne.

– Wybraliśmy gminę Niemce ze względu na umiejętności i kompetencje tutejszych pracowników – powiedział podczas wczorajszej konferencji Stephane Vedie, prezes Varroc Lighting Systems. – Wiele z ponad 350 wakatów, wymagać będzie wysokiego poziomu wiedzy technicznej, a lokalny rynek pracowników idealnie wpisuje się w nasze zapotrzebowanie.

udowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie. Produkcja w nowym zakładzie powinna ruszyć w trzecim kwartale 2019 r. Rozruch zakładu ma potrwać do 2020 r.

– Otwarcie naszej nowej fabryki w gminie Niemce, to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości produkcyjnych i projektowych – przyznał Stephane Vedie.

Podlubelski zakład będzie drugą, po otwartym pod koniec 2017 r. Centrum Inżynierii w Krakowie, lokalizacją firmy w Polsce i dwunastą fabryką Varroc na świecie. Centrala firmy znajduje się w Plymonth w amerykańskim stanie Michingan.

Firma zatrudnia ponad 7400 pracowników w Europie, Azji oraz Południowej i Ameryce Północnej. Współpracuje m.in. z Volkswagenem, Audi i Honda.

Kto zatrudnia?

Rekrutacja do Varroc dopiero ruszy, natomiast nabory już teraz prowadzi wiele lubelskich firm. Pracowników do przejmującej coraz więcej paczek z Chin poszukuje Poczta Polska. Na angaż może liczyć ok. 160 osób.

W fabryce firmy Turck, która zostanie uruchomiona w czerwcu 2019 r., docelowo zatrudnienie znajdzie 220 osób. Zakład będzie zlokalizowany w centrum logistycznym MLP Lublin na Felinie. Firma specjalizuje się w automatyce przemysłowej.

Ciągłą rekrutację prowadzi większość firm z branży IT. Około stu programistów, konsultantów i analityków planuje zatrudnić Sollers Consulting Lublin.

źródło: https://kurierlubelski.pl/setki-miejsc-pracy-w-niemcach-zatrudnia-nie-tylko-varroc-zdjecia/ar/13679680?fbclid=IwAR0O–8If6-LWxx0g_gwnkOejzPUUFmgbrFfBJd_V0OVzn1y51aqA5306aY