Varroc Lighting Systems otworzy fabrykę w gminie Niemce w III kw. 2019 r.

2018-11-20

Varroc Lighting Systems planuje uruchomić zakład produkcyjny w gminie Niemce, w województwie lubelskim w III kw. 2019 r., podała spółka. W nowej fabryce zatrudnionych zostanie 350 osób.

Varroc Lighting Systems otworzy fabrykę w gminie Niemce w III kw. 2019 r.

Varroc Lighting Systems otworzy fabrykę w gminie Niemce w III kw. 2019 r. - TNGS Tomasz Karman - Biuro Obsługi Inwestora - Lublin

„Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie, a jej oddanie do użytku powinno nastąpić w trzecim kwartale 2019 roku. W obiekcie o powierzchni ponad 25 tys. m2 powstawać będą lampy przednie i projekcyjne. Pełną wydolność produkcyjną zakład osiągnie w 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

„Otwarcie naszej nowej fabryki w gminie Niemce to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości produkcyjnych i projektowych. Zakłady produkcyjne Varroc Ligting Systems w Polsce, Bułgarii, Czechach, Maroko, Rumunii i Turcji zapewniają wydajną i efektywną kosztowo obsługę naszych europejskich klientów” – powiedział prezes Stephane Vedie, cytowany w komunikacie.

Fabryka w gminie Niemce będzie drugą, po otwartym pod koniec 2017 roku Centrum Inżynierii w Krakowie, lokalizacją firmy w Polsce i dwunastą fabryką Varroc na świecie.

„Wybraliśmy gminę Niemce ze względu na umiejętności i kompetencje tutejszych pracowników. Wiele z ponad 350 wakatów wymagać będzie wysokiego poziomu wiedzy technicznej, a lokalny rynek pracowników idealnie wpisuje się w nasze zapotrzebowanie” – dodał prezes.

Varroc Lighting Systems to dostawca innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych dla samochodów i jednośladów. Firma zatrudnia ponad 7 400 pracowników w Europie, Azji oraz Południowej i Ameryce Północnej. Varroc Lighting Systems jest głównym członkiem grupy Varroc zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.

źródło: https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/varroc-lighting-systems-otworzy-fabryke-w,92,0,2421852.html