Varroc zainwestuje w województwie lubelskim

2018-11-16

Firma Varroc, producent oświetlenia i systemów elektronicznych dla branży motoryzacyjnej, zainwestuje w podlubelskich Niemcach.

Varroc zainwestuje w województwie lubelskim

Varroc zainwestuje w województwie lubelskim - TNGS Tomasz Karman - Biuro Obsługi Inwestora - Lublin

Jak donosi „Dziennik Wschodni”, Varroc uruchomi w Niemcach fabrykę oraz centrum badawczo-rozwojowe. Firma zamierza zatrudnić 1000 osób, a wraz z rozwojem polskiego oddziału, liczba pracowników może docelowo wzrosnąć nawet do 2000. Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła.

Realizacją inwestycji ma się zająć firma Panattoni, lubelskie starostwo wydało już pozwolenie na budowę części kompleksu. Nowa fabryka może być uruchomiona w połowie przyszłego roku. Varroc na razie nie informuje oficjalnie o swoich planach, zamierza podać je do wiadomości publicznej w drugiej połowie listopada – czytamy w „Dzienniku Wschodnim”.

Varroc Lighting Systems, czyli producent systemów oświetlenia dla pojazdów, jest już obecny w Krakowie, gdzie działa centrum inżynierii, zajmujące się kompleksowym procesem projektowania zewnętrznych lamp samochodowych, od fazy koncepcyjnej, aż do przekazania gotowego projektu do produkcji w fabrykach Varroc.

źródło: http://pim.pl/varroc-zainwestuje-w-wojewodztwie-lubelskim